|

Targi Warsaw Expo Food

 

Podlaskie z targowym medalem

Stoisko Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego zostało nagrodzone medalem targów Żywności Warsaw Food Expo Poland w Nadarzynie. Nagrodę otrzymało w kategorii „Produkt Targowy”.

Na międzynarodowe targi żywności Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego już po raz drugi zaprosiło producentów z regionu, którzy są wpisani do bazy prowadzonej przez centrum – produkty.podlaskie.eu. Dzięki współpracy z samorządem województwa i funduszom z programu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich PROW 2014-2020 producenci otrzymali miejsca na wspólnym stoisku Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego, każdy z nich miał jednak wyodrębnioną przestrzeń z eleganckimi witrynami, w której promował swoje produkty.

W ramach współpracy z PCPL na warszawskich targach reprezentowali Podlaskie:

- Kornino.pl – producent ekologicznych ziół oraz warzyw i owoców liofilizowanych;

- Spiżarnia Orłowscy – jako Malina Ze Szczuczyna, czyli producent ekologicznych malin i przetworów malinowych;

- PZZ S.A.  - Podlaskie Zakłady Zbożowe, producent mąk, kasz, płatków i mieszanek do wypieków;

- Matecznik – Tradycja z Natury – producent przetworów i miodów z terenu Puszczy Białowieskiej;

- Szarłat Sp. z o.o. – producent przetworów, kosmetyków oraz żywności funkcjonalnej i bezglutenowej z rokitnika i amarantusa;

- Siedlisko u Gąski – agroturystyka z wyżywieniem, producent Podlaskich ciastek ze skwarkami;

- Firma J.J. Jarosław Jackiewicz – hajnowski producent marynat grzybowych i warzywnych;

- Domowa Olejarnia – producent olejów tłoczonych na zimno z ziaren z własnych upraw.

Spójność wizerunkowa stoiska, wspólna marka Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego i ciekawa oferta producentów z naszego regionu spotkała się uznaniem organizatorów targów. Podlaskie stoisko znalazło się wśród 10 stoisk wyróżnionych medalami spośród ponad 100 obecnych na targach. Medal i okolicznościowy dyplom z rąk Dariusza Draga, Prezesa Krajowej Izby Targowej odebrały przedstawicielki Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

 

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW zapraszamy do rejestracji w bazie partnerów KSOW dostępnej na stronie www.ksow.pl oraz do odwiedzenia strony internetowej.