|

"Pracownia do pozyskiwania miodu w krótkim łańcuchu dystrybucji" - poradnik

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprezentować poradnik dla pszczelarzy, którzy w niewielkich pasiekach zajmują się wirowaniem i pakowaniem miodu lub dopiero planują taką działalność. Znajdziecie w nim wszystko, co istotne w tych tematach - od dobrych praktyk higienicznych i produkcyjnych, po wyjaśnienie obowiązujących krajowych i europejskich przepisów, procedur administracyjnych, wytyczne dot. etykietowania, a także materiały podatkowe związane z wprowadzaniem do obrotu produktów pszczelich.

Poradnik jest owocem wieloletnich prac terenowych i uzgodnień instytucjonalnych. Został pozytywnie zaopiniowany w Głównym Inspektoracie Weterynarii, więc może stanowić źródło interpretacji przepisów higienicznych.

Z uwagi na trwające i zaawansowane prace legislacyjne przy zmianie przepisów związanych z RHD (wg stanu na połowę grudnia 2021 r. są one na ukończeniu), w pierwszym kwartale 2022 r. planujemy drobną aktualizację. Po tym czasie zorganizujemy wydruk i dystrybucję poradnika, otrzyma on również odświeżony układ edytorski związany z profesjonalnym składem. Nie zmienia to faktu, że poradnik jest gotowy do wykorzystania.

 

"Pracownia do pozyskiwania miodu w krótkim łańcuchu dystrybucji" - plik do pobrania