|

Pogranicze z pasją - warsztaty

Gminne Centrum Kultury w Dubinach w partnerstwie z Magdaleną Kowalską serdecznie zapraszają do udziału w projekcie „Pogranicze z pasją - warsztaty”.

Celem warsztatów jest pokazanie i przybliżenie tradycji oraz dziedzictwa kulturowego terenu Podlasia.

Warsztaty kulinarne nauczą zdrowych, smacznych potraw przygotowywanych na tym terenie przez nasze babcie. Cykl warsztatów obejmuje wykonanie Marcinka, pieczonego mięsiwa w słoikach oraz tołkanicy. Podczas warsztatów tworzenia ikon metodą transferu uczestnicy poznają metodę tworzenia tradycyjnych obrazów religii prawosławnej (mniejszości wyznaniowej). Każdy uczestnik wykona jeden obraz. Warsztaty robienia domków dla pszczół przybliżą uczestników operacji do natury, pokażą, że należy dbać o przyrodę i jej pomagać (taka zasada od zawsze przyświeca człowiekowi. Poznają tradycję pszczelarstwa na Podlasiu.

Terminy warsztatów będą dostępne na stronach internetowych partnerów niniejszego projektu.

Do udziału w operacji zapraszamy mieszkańców obszarów wiejskich, szczególnie osoby do 35 roku życia.

Szczegółowe informacje oraz zapisy – Gminne Centrum Kultury w Dubinach,  ul. Główna  116, e-mail: gck@gmina-hajnowka.pl, tel. 856823922 oraz Magdalena Kowalska, e-mail:magda.1713@wp.pl, tel. 601182914. Ilość miejsc ograniczona.

 

 

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW zapraszamy do rejestracji w bazie partnerów KSOW dostępnej na stronie www.ksow.pl oraz do odwiedzania strony internetowej ksow.pl.