Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

podlaskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Piknik Jagnięcina Podlaska

25.07.2016

         W niedzielę 24 lipca 2016 r. w godzinach 10.00 - 14.00 podczas IV Festiwalu Kultury Tatarskiej i Zawodów Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich, w Białostockim Muzeum Wsi odbył się Piknik Jagnięcy pt. :„Jagnięcina podlaska – walory smakowe i zdrowotne”. Wydarzenie to było wspólnym działaniem Regionalnego Związku Hodowców Owiec i Kóz w Białymstoku oraz Regionalnego Sekretariatu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich województwa podlaskiego.

        Celem Pikniku było zapoznanie mieszkańców powiatu białostockiego z walorami smakowymi i zdrowotnymi jagnięciny. Jagnięcina jako mięso traktowana jest w Europie jako prawdziwy rarytas. Natomiast w Polsce hodowla owiec jest niewielka. Spożycie mięsa jagnięcego w naszym kraju w przeliczeniu na 1 mieszkańca jest śladowe, w porównaniu do drobiu, wieprzowiny czy nawet wołowiny. Jagnięcina jest produktem zapomnianym, a mogłaby być alternatywą dla drobiu, wieprzowiny i wołowiny. 

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009