Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

podlaskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

"XXVI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych Szepietowo 2019"

18.06.2019

 

   Jednostka Regionalna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) w województwie podlaskim serdecznie zaprasza do udziału w przedsięwzięciu edukacyjnym pn. „XXVI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych Szepietowo 2019”, które odbędzie się 29-30 czerwca  2019 r. w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II  Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
   Organizacja XXVI Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych to wspaniała okazja do promowania innowacyjnych technologii oraz wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy zainteresowanymi. Podczas wystawy ponad 200 hodowców zaprezentuje najlepsze zwierzęta w tym rasy zachowawcze w danej kategorii. Ponadto mieszkańcy obszarów wiejskich będą mogli pozyskać wiedzę z zakresu rentowności gospodarstw i ich konkurencyjności.
   Wystawa stwarza możliwość bezpośrednich konsultacji merytorycznych z kadrą naukową i wymiany doświadczeń pomiędzy praktykami. Rzeczowe zalecenia i wskazówki uzyskane podczas dyskusji i spotkań wpłyną na polepszenie zarządzania gospodarstwem, prowadzoną pracą hodowlaną w stadzie oraz zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań, które wpłyną na rentowność gospodarstw. Równocześnie ważne jest podejmowanie działań na rzecz tworzenia sieci współpracy. Jest to bardzo istotne, gdyż dramatycznie brakuje wspólnych inicjatyw rolników, które pozwoliłyby na stworzenie silnych podmiotów rolniczych mogących konkurować na globalizującym się rynku rolnym. Ponadto zdobyta wiedza i wprowadzone rozwiązania umożliwią wytwarzanie produktów  konkurencyjnych na rynku o wyższej jakości. Na Wystawie będzie można również uczestniczyć w pokazach związanych z przetwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu produktów rolnych.
   Celem głównym operacji jest przeszkolenie hodowców bydła z zakresu efektywnego żywienia zwierząt. Ponadto w ramach działania przewidziane jest szkolenie z zakresu przedsiębiorczości oraz lokalnego przetwórstwa połączone z częścią praktyczną opartą na modelowej przetwórni między innymi mleka i mięsa.

 

 

 

 

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009