Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

podlaskie

English 
baner

Nabór KSOW [szkolenia]

10.01.2018

 

*Aktualizacja 10 stycznia 2018 r.*

Nawiązując do ogłoszonego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi naboru operacji do KSOW, mamy przyjemność zaprosić zainteresowane osoby do udziału w szkoleniach, podczas których zostaną omówione zasady wyboru wniosków do realizacji oraz tryb rozliczenia projektów. Zaplanowaliśmy trzy edycje - do wyboru:

17 stycznia br. – sala konferencyjna Urzędu Gminy Suwałki, ul. Świerkowa 45,
16-400 Suwałki,

18 stycznia br. – sala konferencyjna w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystok,

19 stycznia br. – sala konferencyjna w Starostwie Powiatowym w Łomży, ul. Szosa Zambrowska 1/27, 18-400 Łomża.

Udział w szkoleniach jest otwarty i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Zapraszamy serdecznie, a dodatkowo prosimy o dalsze rozpropagowanie informacji o szkoleniach wśród osób potencjalnie zainteresowanych (samorządowców, liderów wiejskich, przedstawicieli stowarzyszeń, organizacji, instytucji oraz przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem wsi).

Zaproszenie [kliknij]

Program [kliknij]

Dodatkowe informacje: ksow@wrotapodlasia.pl

*Aktualizacja 4 stycznia 2018 r.*

Informujemy, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pojawiło się ogłoszenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o naborze operacji KSOW na rok 2018. Prosimy mieć na względzie, że operacje KSOW należy zgłaszać zgodnie z właściwościami do właściwej miejscowo jednostki KSOW, natomiast wszędzie ma zastosowanie to samo ogłoszenie MRiRW i te same dokumenty/formularze/załączniki.

Informujemy również, że przygotowywane są szkolenia, gdzie będzie można uzyskać więcej informacji o prowadzonych naborach. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w terminach 12 i 17 stycznia br. będą realizowane szkolenia dla Parnerów KSOW zainteresowanych projektami ponadregionalnymi oraz dodatkowe dla pracowników jednostek regionalnych KSOW, w których oczywiście będziemy uczestniczyć i jak tylko sami przetrawimy zdobytą wiedzę, począwszy od 16 stycznia br., planujemy zorganizować spotkania regionalne (o datach i terminach będziemy informować wkrótce).

Jednocześnie przypominamy, że na stronach poznajprow.pl przygotowaliśmy garść dodatkowych informacji. Zachęcamy, aby regularnie odwiedzać ten wątek, gdyż będziemy podawać tu terminy i miejsca szkoleń, pomocnicze materiały itp.

[kliknij i dowiedz się więcej]

 

*Aktualizacja 21 grudnia 2017 r.*

Podczas spotkania Grupy Roboczej KSOW (krajowej) padły interesujące daty. Zachęcamy, aby przeanalizować harmonogram i sukcesywnie pracować nad przygotowaniem operacji do naboru - chociaż należy podkreślić, że oficjalne daty zostaną ogłoszone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Co nas czeka na początku 2018 roku?

4 stycznia 2018 r. - pojawią się oficjalne informacje o warunkach naboru
od 22 stycznia do 6 lutego 2018 r. potrwa nabór operacji dla partnerów KSOW (czas na składanie wniosków)
do 23 marca 2018 r. może trwać ocena

Realizacja operacji będzie mogła trwać od momentu złożenia wniosku (realizacja przed podpisaniem umowy na ryzyko Partnera) do końca października. Podpisanie umów będzie następować po opublikowaniu listy rankingowej (w okolicach przełomu kwietnia i maja).

Raz jeszcze zachęcamy, aby zapoznać się z ogólnymi informacjami i zasadami poprzedniego naboru (mamy potwierdzenie, że zmiany w warunkach naboru pojawią się, jednak będą one miały charakter ułatwień i nie zmienią znacznie formularza wniosku oraz załączników). Będziemy tu publikować nowe informacje, więc prosimy zaglądać tu od czasu do czasu.

***

Już na 4 stycznia zapowiedziany został II nabór dla Partnerów KSOW (na operacje do realizacji w 2018 r.), wtedy też powinny pojawić się oficjalne zasady, alokacje, kryteria oceny i inne istotne informacje. Już teraz przygotowaliśmy naszym partnerom informację, aby powoli przygotowywać się do złożenia wyśmienitych projektów. Od 15 grudnia 2017 r. w Gazecie Współczesnej będziecie mogli Państwo zapoznać się z ogólnymi zasadami KSOW, w tym opisy działań, w których prowadzone będą nabory. Chcesz wiedzieć więcej już teraz?

[kliknij i dowiedz się więcej]

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009