Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

podlaskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Drewniane budownictwo w fotografii

06.09.2017

Mamy przyjemność zaprosić do uczestnictwa w wernisażu wystawy plenerowej Artura Gawła „Drewniane budownictwo w krajobrazie Podlasia”, który odbędzie się w niedzielę, 10 września 2017r., godz. 12.00. Jest to jedna z inicjatyw realizowanych w ramach naboru KSOW.

Zapraszamy do zagrody z Pieczysk na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.

Na prezentowanych fotografiach będzie można zobaczyć zachowane do dziś drewniane budynki pełniące różnorodne funkcje, od mieszkalnych począwszy, przez gospodarcze i przemysłowe, na sakralnych skończywszy. Fotografie ukazują piękno drewnianych budynków wtopionych w otaczający krajobraz, często od dziesiątek, jeśli nie setek lat. Wystawa obrazuje jak ważną rolę w ochronie drewnianego budownictwa pełnią współcześnie muzea na wolnym powietrzu, które niejednokrotnie stanowią jedyne miejsca umożliwiające zachowanie zabytkowych obiektów dla przyszłych pokoleń w ich pierwotnym stanie.


Dr Artur Gaweł, etnograf, kustosz dyplomowany, dyrektor Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, znawca problematyki dotyczącej m.in. budownictwa ludowego, autor monografii poświęconej zdobnictwu drewnianych domów na Podlasiu oraz wielu publikacji i artykułów naukowych poświęconych ludowej architekturze. Popularyzator wiedzy w zakresie materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego regionu.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009