Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

podlaskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

„Młodzi nadzieją podlaskiego rolnictwa – czyli dlaczego warto zostać na wsi – konkurs na najciekawszy artykuł”

02.09.2016

Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich wraz z Podlaską Izbą Rolniczą ma zaszczyt zaprosić państwa do wzięcia udziału w konkursie pt. „Młodzi nadzieją podlaskiego rolnictwa – czyli dlaczego warto zostać na wsi – konkurs na najciekawszy artykuł".


Celem konkursu jest:


- aktywizacja młodych ludzi, którzy będą mieli możliwość zaprezentowania swoich poglądów na temat pracy i życia na wsi oraz możliwości rozwoju obszarów wiejskich.
- zachęcenia młodych ludzi do pozostania na wsi i dążenia do rozwoju obszarów wiejskich
- zwiększenie pewności siebie młodzieży, która stoi przed dylematem zamieszkać w mieście czy jednak pozostać na wsi (pomoc w dokonaniu tego wyboru)
- docenienie zdolności literackich młodzieży ze szkół średnich (artykuł będzie mógł trafić do szerszego grona odbiorców z całego województwa)
- prezentacja potencjału młodych ludzi, którzy są przyszłością podlaskiej wsi.


Konkurs z założenia przeznaczony jest dla młodzieży szkół średnich. Polega on na napisaniu artykułu, w którym młodzi ludzie opiszą dlaczego warto żyć i pracować na wsi i jak będzie wyglądał ich rozwój. Następnie nadesłane prace w terminie od 1 do 16 września 2016 r. zostaną ocenione przez partnerów przedsięwzięcia. W konkursie dla zwycięscy przewidziana jest atrakcyjna nagroda 1500 zł dodatkowo artykuł zostanie zamieszczony w gazecie Agroizba i na stronie internetowej www.pirol.pl oraz www.podlaskie.ksow.pl. Przewidziane są także 2 wyróżnienia po 250 zł. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 30 września 2016 r.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu 85/676-08-62

Regulamin Konkursu

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009