Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

podlaskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Debata publiczna „Podatek 2% dla rolników”

21.06.2016

**aktualizacja 21.06.2016**

Przepraszamy, że chwilę to trwało, ale prezentujemy Państwu pytania i odpowiedzi, które pojawiły się  na debacie. Duża liczba zapytań świadczy o Państwa zainteresowaniem tematem i z pewnością będziemy do niego wracać. Z pewnością po nowym roku zrobimy drugą turę debaty, aby sprawdzić jakie ułatwienia zostaną wprowadzone w praktyce dla rolników w związku z trwającymi pracami nad tzw. rolniczym handlem detalicznym.

Pytania i odpowiedzi [pobierz .pdf]

**aktualizacja 13.04.2016**

Zapraszamy do obejrzenia telewizyjnego skrótu debaty.

[LINK]

**aktualizacja 6.04.2016**

Mamy przyjemność udostępnić Państwu skróconą, radiową relację z debaty. Zachęcamy do odsłuchania.

[plik .mp3 do pobrania]

Informujemy też, że wciąż konsultujemy odpowiedzi na pytania z debaty, dlatego prosimy o chwilę cierpliwości.

 

**aktualizacja 25.03.2016**

Dziękujemy za uwagę wszystkim, którzy oglądali nas na żywo w studio, jak też za pośrednictwem Internetu. W imieniu zespołu KSOW, jak też kierownictwa urzędu marszałkowskiego, pragniemy podziękować za udział również naszym prelegentom. Z informacji, które otrzymaliśmy bezpośrednio po spotkaniu, jak też drogą elektroniczną wynika, że temat budzi bardzo duże zainteresowanie

Ponadto mamy przyjemność poinformować, że we środę 30 marca o godz. 17:10 na antenie Polskiego Radia Białystok będzie miała miejsce transmisja ze skrótem naszej debaty. Zapraszamy serdecznie do wysłuchania.

Informujemy też, że otrzymaliśmy kilkadziesiąt pytań. Na wszystkie postaramy się odpowiedzieć, a następnie odpowiedzi umieścimy w aktualizacji tego wątku. Prosimy jednak o chwilę cierpliwości, gdyż odpowiedzi chcemy skonsultować z odpowiednimi instytucjami. W ciągu liku dni zaprezentujemy Państwu filmowe streszczenie debaty.

W międzyczasie zapraszamy na Wrotapodlasia.pl , gdzie znajdziecie Państwo fotorelację.

 

**aktualizacja 22.03.2016**

Zaktualizowany konspekt debaty. Zapraszamy.

[POBIERZ]

 

**aktualizacja 11.03.2016**

Partner naszej inicjatywy - Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie - organizuje w każdym powiecie terenowe punkty, gdzie na żywo będzie wyświetlana debata. Osoby zainteresowane zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem [link]. Znajdziecie tam Państwo adresy sal konferencyjnych oraz namiary na osoby odpowiedzialne za rekrutację. Zapraszamy serdecznie.

***

   Od stycznia br. weszły zmiany w przepisach, które stwarzają rolnikom możliwość ryczałtowego opodatkowania (na poziomie 2%) przychodów ze sprzedaży przetworzonych w sposób inny niż przemysłowy produktów roślinnych i zwierzęcych pochodzących z własnej uprawy, hodowli lub chowu bez konieczności rejestrowania działalności gospodarczej. Zagadnień tych nie sposób analizować w oderwaniu od przepisów związanych z bezpieczeństwem żywności.

Mając na względzie potrzebę informowania społeczeństwa o nowych możliwościach, Samorząd Województwa Podlaskiego wychodzi z inicjatywą zorganizowania debaty publicznej, której celem będzie omówienie najważniejszych aspektów praktycznych stosowania nowych regulacji.

Debata zostanie zorganizowana z wykorzystaniem Internetu, dlatego też będzie można wziąć w niej udział na trzy sposoby (w dniu 23.03.2016 r. o godz. 10:00):


- oglądając transmisję na żywo na własnym komputerze lub ulubionym smartfonie/tablecie (poprzez stronę www.debata.wrotapodlasia.pl),


- odwiedzając wyznaczone miejsca ogólnodostępnej transmisji organizowane przez powiatowe zespoły doradztwa rolniczego wspólnie z Podlaską Izbą Rolniczą
(wymaga potwierdzenia we właściwym miejscowo PZDR),


- odwiedzając nas przy ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 1 (
wymagane zgłoszenie uczestnictwa do PZDR w Białymstoku).

Ponadto planujemy wyemitować w Internecie skróconą relację z tego wydarzenia oraz zrealizować audycję na antenie Polskiego Radia Białystok. Szczegóły będziemy na bieżąco publikować w tym wątku.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009