Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

podlaskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Piknik pszczelarski w Korycinie

25.07.2019

 

Serdecznie zapraszamy !

   Piknik pszczelarski w Korycinie – już 28 lipca 2019 r. nad zalewem – wszystkich zainteresowanych tematem ochrony pszczół, ich roli w przyrodzie, zakładania własnych pasiek i miłośników miodu – zapraszamy na spotkanie z doświadczonymi pszczelarzami.
    W programie konkursy i zabawy związane z pszczelarstwem, stoiska handlowe a także punkt doradztwa rolniczego poświęcony tematyce pszczelarskiej. Dodatkową atrakcją będzie też koncert zespołu z Afryki, który odwiedzi Korycin w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur.
    Piknik pszczelarski jest uwieńczeniem warsztatów zorganizowanych w ramach projektu Stowarzyszenia Korycinianki pod nazwą „Szkółka pszczelarska” realizowanego w ramach konkursu nr 3/2019 dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
    Warsztaty miały min. na celu zwiększenie wiedzy uczestników na temat praktycznego wykorzystania i możliwości leczniczych i odżywczych miodu a także produktów pszczelarskich. Grupa poznała pracownię i sprzęt pszczelarski. W trakcie warsztatów nauczyli się robić okresowe przeglądy uli, odkłady, poznali metodę składania ramek, zatapiania węzy, instalowali ramki w ulach.
    Były też degustacje miodu i rozpoznawanie jego poszczególnych gatunków, zdobywanie wiedzy o roślinach miododajnych a także wyrób świec z pszczelego wosku.Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW zapraszamy do rejestracji w bazie partnerów KSOW dostępnej na stronie www.ksow.pl oraz do odwiedzenia strony internetowej ksow.pl.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009