Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

podlaskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Spotkanie informacyjne dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

31.01.2019

 

   Jak prawidłowo zaplanować projekt, napisać wniosek i właściwie go rozliczyć – takim zagadnieniom było poświęcone spotkanie informacyjne dla Partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, które odbyło się w środę, 30 stycznia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

   Spotkanie dotyczyło konkursu nr 3/2019 dla partnerów KSOW, w którym jest do zagospodarowania 1,4 mln zł w ramach różnych działań.

   W spotkaniu uczestniczyło około 100 osób – samorządowców, przedstawicieli stowarzyszeń, uczelni wyższych oraz partnerzy KSOW.

   Podczas spotkania prelegenci przedstawili zasady tegorocznego naboru, omówili jak prawidłowo zaplanować projekt, właściwie napisać wniosek, a potem go rozliczyć.

- Bardzo liczymy na wartościowe projekty, takie którymi będziemy mogli się pochwalić w województwie i poza nim. Mam nadzieję, ze Państwa wnioski zakończą się podpisaniem umów – powiedział Andrzej Pleszuk dyrektor Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich UMWP, który rozpoczął spotkanie.

   Z uczestnikami spotkania przywitał się też wicemarszałek Stanisław Derehajło, który wspomniał, iż aplikowanie o środki w ramach konkursu nie jest trudne i jako wójt Gminy Boćki z powodzeniem korzystał ze środków KSOW.

- Cieszy nas bardzo tak różnorodna reprezentacja środowisk i tak ogromne zainteresowanie środkami KSOW. Rozwój obszarów wiejskich to nie tylko rolnictwo, gospodarstwa rolne czy infrastruktura, ale to też inicjowanie wszelkich działań, które mają doprowadzić do tego, by środowiska wiejskie, te najbardziej oddalone od miast, rosły w siłę zarówno gospodarczo, społecznie, jak i kulturalnie. Wsparcie z KSOW daje Wam dodatkowe możliwości. Jest to bardzo ważne dla rozwoju naszych małych społeczności. Życzę wszystkim zainteresowanym powodzenia w konkursie. - powiedział wicemarszałek Stanisław Derehajło.

Materiały:

- Kryteria wyboru operacji,

- Część ogólna,

- Najczęściej popełniane błędy,

- Wniosek o wybór operacji,


- Załącznik nr 1 - zestawienie rzeczowo finansowe,

- Załącznik nr 2 - wkład własny,

- Załącznik nr 3 - forma realizacji operacji,


- Załącznik nr 4 - oświadczenie,

- Załącznik nr 5 - informacja o przetwarzaniu danych osobowych.

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009