Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

podlaskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Konferencja Agroturystyczna - relacja

27.11.2018

   W dniu 28 września br. w „Ziołowym Zakątku” w Korycinach odbyła się „Konferencja Agroturystyczna”. Przedsięwzięcie kierowane było do kwaterodawców z obszaru województwa podlaskiego, podmiotów zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej z zakresu turystyki wiejskiej oraz samorządów i instytucji działających na rzecz turystyki.

   Tematyka nawiązywała do aktualnych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, dzięki któremu skuteczniej można pozyskać klientów poprzez stworzenie odpowiedniej dla siebie reklamy, np. w mediach społecznościowych, ogłoszeń w internecie lub własnej stronie internetowej. Powyższy zakres tematyczny przestawił nam  Pan Marcin Ulanowski z firmy Eleet Consulting. [prezentacja]

   Pani Małgorzata Luto główny specjalista Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego zaprezentowała natomiast zmiany, które nastąpiły w ostatnim czasie w ustawie o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Omówiła między innymi zasady uzyskania wpisu do rejestru organizatorów turystyki i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie powiązanych usług turystycznych jak też wymieniła podmioty które podlegają wpisowi do rejestru organizatorów turystyki i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie powiązanych usług turystycznych, w szczególności z uwzględnieniem podmiotów prowadzących gospodarstwa agroturystyczne posiadających wpis do ewidencji innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie.

   Warsztaty praktyczne w zakresie rolnictwa ekologicznego i certyfikowanej żywności oraz prezentacja oferty turystycznej opartej na lokalnych walorach przyrodniczych dokonał Pan Mirosław Angielczyk właściciel firmy „Ziołowy Zakątek”.

   Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, w ramach Planu Operacyjnego KSOW na lata 2018-2019 (Etap I – 2018 r.).  Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 W podanym linku prezentujemy odpowiedź z Ministerstwa Sportu i Turystyki na pytanie uczestników nt. wyżywienia w agroturystyce.

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009