Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

podlaskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

„Produkt lokalny w Gminie Łapy”

24.08.2018

Gmina Łapy w partnerstwie z Domem Kultury w Łapach zapraszają serdecznie do udziału w projekcie pn. „Produkt lokalny w Gminie Łapy”, który jest dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich”  PROW  na lata 2014-2020.     W ramach przedsięwzięcia przewidziano organizację targów produktów lokalnych z licznymi stoiskami oferującymi żywność wprost od rolnika oraz stoiska informacyjne jednostek doradczych.

Dodatkową atrakcją przedsięwzięcia będą konkursy skierowane do wystawców t.j. na „Najlepszy produkt lokalny” i „Najładniejsze stoisko”. Każdy będzie mógł zaprezentować się w trzech kategoriach: kulinaria, rękodzieło i artystyczna twórczość lokalna oraz inne. W konkursie na „Najlepszy produkt lokalny” organizatorzy przyznają: puchary, dyplomy, upominki rzeczowe oraz nagrody pieniężne w poszczególnych kategoriach. Całkowita pula nagród w wynosi 6 000 zł. Celem konkursów jest uchronienie przed zapomnieniem dawnych metod wytwarzania i promowanie produktów lokalnych – ich unikalności i oryginalności. Prezentacja produktów lokalnych i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas „Dożynek gminnych” 26 sierpnia 2018 r. w Płonce Kościelnej na placu przy kościele św. Michała Archanioła.

Celem realizacji projektu pn. „Produkt lokalny w Gminie Łapy” jest promocja lokalnych produktów bazujących na tradycyjnych recepturach wykonywanych przez mieszkańców terenów wiejskich Gminy Łapy poprzez udział w targach produktów lokalnych organizowanych podczas imprezy dożynkowej Gminy Łapy. Podczas dożynek mieszkańcy Gminy Łapy i uczestnicy targów będą mogli poznać bogactwo dostępnych produktów lokalnych. Z kolei wystawcy i twórcy będą mieli możliwość nawiązania kontaktów ze społecznością lokalną, a także wzajemnego poznania się, wymiany doświadczeń, podjęcia współpracy oraz wzajemnej inspiracji.

Impreza plenerowa jest bezpłatna oraz otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

Serdecznie zapraszamy!

 

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW zapraszamy do rejestracji w bazie partnerów KSOW dostępnej na stronie www.ksow.pl oraz do odwiedzenia strony internetowej ksow.pl.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009