Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

podlaskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Produkt lokalny a zasady funkcjonowania inkubatorów kuchennych” – wyjazd studyjny

07.08.2018

   Podlaska Izba Rolnicza rozpoczyna projekt pn. ”Produkt lokalny a zasady funkcjonowania inkubatorów kuchennych – wyjazd studyjny” realizowany w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Plan Operacyjny na lata 2018-2019. Projekt realizowany jest  w partnerstwie z Kółkiem Rolniczym w Orli oraz Lokalną Grupą Działania „Puszcza Białowieska” w Hajnówce.
   Celem operacji jest zwiększenie udziału zainteresowanych stron we wdrażanie inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Związane jest to z poznaniem uwarunkowań formalno-prawnych i zastosowanych w praktyce rozwiązań organizacyjno-prawnych, dotyczących funkcjonowania inkubatorów kuchennych w środowiskach lokalnych.
   W dniach 10-13.09.2018 r. organizowany będzie wyjazd studyjny do Stowarzyszenia „Produkt Lokalny Nad Białą Przemszą” w miejscowości Małachowo Szemborowice (gm. Witkowo) oraz działającego w ramach Ośrodka Edukacji na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorczości i Produktu Lokalnego (gm. Stryszów) prowadzonego przez LGD „Gościńca 4 Żywiołów” w Zakrzowie gdzie w praktyce funkcjonują swoiste inkubatory kuchenne umożliwiające miejscowym rolnikom przetwarzanie żywności i wprowadzanie jej do obrotu zgodnie z obowiązującym w tym zakresie prawem żywnościowym.
   W ramach projektu przekazane będą uczestnikom materiały szkoleniowe w formie broszury dotyczącej inkubatorów kuchennych.
Udział w wyjeździe jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Osoby chętne do udziału powinny złożyć formularz zgłoszeniowy – plik do pobrania - w biurze Podlaskiej Izby Rolniczej w Porosłach (ul. Wierzbowa 57, 16-070 Choroszcz) lub siedzibie Kółka Rolniczego w Orli (ul. 1-go Maja 38) lub siedzibie Lokalnej Grupy Działania „Puszcza-Białowieska” w Hajnówce (ul. Parkowa 3, 17-200  Hajnówka).
   Decyduje termin złożenia poprawnie wypełnionego formularza. Na zgłoszenia czekamy do 31.08.2018 r.
W razie pytań dotyczących wydarzenia prosimy o kontakt z podmiotem odpowiedzialnym – w biurze Podlaskiej Izby Rolniczej w Porosłach (ul. Wierzbowa 57, 16-070 Choroszcz).

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW zapraszamy do rejestracji w bazie partnerów KSOW dostępnej na stronie www.ksow.pl oraz do odwiedzania strony internetowej ksow.pl.

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009