Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

podlaskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Sery korycińskie – jak je ugryźć?

27.07.2018

    Stowarzyszenie „Korycinianki”- partner Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich realizuje operację pod nazwą „Sery Korycińskie - jak je ugryźć?- II edycja”. Dzięki wsparciu finansowemu KSOW województwa podlaskiego w wysokości 40 tysięcy złotych możliwy jest dodruk bardzo popularnej pozycji książkowej, jest to zbiór ponad stu przepisów kulinarnych bazujących na serze korycińskim. Stowarzyszenie Korycinianki zebrało i przygotowało potrawy w formie przekąsek, zup, dań głównych i deserów. Stowarzyszenie działa na rzecz wspierania aktywności lokalnego środowiska i dba o dziedzictwo kulturowe tego regionu. Promuje jakość życia na wsi i wieś, jako miejsce do życia i rozwoju zawodowego. Pomysł na publikację kulinarnej książki dotyczącej lokalnego produktu jakim jest ser koryciński, to również sposób na wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich przez podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności  w obszarze małego przetwórstwa lokalnego.

    Książka trafia do tych, którzy szukają inspiracji kulinarnych, otrzymują ją turyści odwiedzający ten region, goście z kraju i zagranicy , którzy uczestniczą w imprezach na terenie gminy Korycin takich jak Święto Truskawki, Święto Sera, Półmaraton Mleczny. Dużą popularnością cieszy się na wszelkich targach  promocyjnych i jarmarkach w których uczestniczą członkinie Stowarzyszenia Korycinianki i przedstawiciele Zrzeszenia Producentów Sera. Na stronach FB Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie ogłaszane są konkursy dotyczące sera korycińskiego – nagrodą jest ta publikacja. Książka została wydana w nakładzie 2500 egzemplarzy.

 

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW zapraszamy do rejestracji w bazie partnerów KSOW dostępnej na stronie www.ksow.pl oraz do odwiedzenia strony internetowej www.ksow.pl.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009