Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

podlaskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Hodowcy i miłośnicy koni spotkali się w Niewodnicy Kościelnej

18.06.2018

   Hodowcy i miłośnicy koni spotkali się już po raz piętnasty na Dniu Konia na Podlasiu. Impreza obyła się w niedzielę, 17 czerwca na terenie placu parafialnego przy kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Niewodnicy Kościelnej, w gminie Turośń Kościelna. Swoje najpiękniejsze konie zaprezentowali hodowcy z całego powiatu białostockiego. Impreza cieszyła się powodzeniem zarówno wśród pasjonatów, jak i publiczności.

   W tegorocznej edycji można było zobaczyć championat rocznych i dwuletnich ogierków i klaczy zimnokrwistych, który zakończyły zawody zaprzęgów konnych.

   W pierwszej z tych konkurencji zwyciężył Stanisłąw Wójcicki z Grajewa, drugie mięjsce zajął Grzegorz Wiszowaty z Grabowa, a trzecie Andrzej Ślepowroński z Zabłudowa. Nagrody zwycięzcom wręczyli marszałek Jerzy Leszczyński, wójt Grzegorz Jakuć i prezes bialostockiej Izby Przemysłowo-Handlowej Witold Karczewski.

    Oprócz konkursów z udziałem koni i ich hodowców, widowiskowych zawodów zaprzęgów konnych na imprezie nie zabrakło też rodzimego folkloru. Na placu naprzeciwko kościoła swoje wyroby prezentowali rymarze, twórcy ludowi i rękodzielnicy.

   Celem Dnia Konia na Podlasiu jest promocja rozwoju obszarów wiejskich, zachowanie tradycji i dziedzictwa wsi podlaskiej, promowanie aktywnego wypoczynku oraz tworzenie sieci kontaktów i podnoszenia poziomu wiedzy oraz wymiany doświadczeń rolników i hodowców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009