Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

podlaskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Uprawa roślin bobowatych grubonasiennych w woj. podlaskim jako alternatywa dla importowanej śruty sojowej

21.11.2017

  W dniu 16 listopada 2017 r. Sekretariat Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich przy współpracy ze Stacją Doświadczalnictwa Oceny Odmian w Krzyżewie i Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce zakończył cykl szkoleń dla rolników i przyszłych rolników. Przedsięwzięcie zostało współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach II schematu Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. „Uprawa roślin bobowatych grubonasiennych w woj. podlaskim jako alternatywa dla importowanej śruty sojowej” to temat przewodni warsztatów polowych i agrotechnicznych.

  W dwóch poprzednich edycjach skupiono się na temacie Pana prof. dr hab. Jerzego Księżaka oraz na zwiedzaniu pól doświadczalnych. Ostatnie warsztaty zorganizowano w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce, w powiecie bielskim, na których to prof. Księżak mówił na temat roli roślin bobowatych grubonasiennych w uprawie oraz o ich znaczeniu w żywieniu zwierząt. Z kolei Dyrektor SDOO omówił wyniki plonowania doświadczeń z roślinami bobowatymi grubonasiennymi badanymi w roku 2017 w woj. podlaskim.

  Warsztaty polowe i agrotechniczne cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród rolników, uczniów szkół średnich i studentów z uczelni rolniczych.

 

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009